Zima je ideální dobou pro výběr bazénu

Uvažujete o vlastním venkovním bazénu? Zima je ideálním obdobím pro jeho výběr a objednání. Možná se vám to zdá předčasné, ale výroba bazénu na míru trvá 6 až 8 týdnů. Rozhodnete-li se pro bazén s instalací do země, budete mít dost času vyřídit vše potřebné i s úřady. Během zimních měsíců na vás mohou u prodejců čekat i zajímavé slevy.

 

 

Výběr bazénu
Bazény jsou k dispozici v nejrůznějších tvarech a velikostech. Není také problém si nechat zhotovit bazén na míru. V nabídce jsou skimmerové a přelivové bazény, bazény keramické a vypláštěné těžkou fólií, včetně veškerého příslušenství. Typizované velikosti jsou samozřejmě levnější než atypická řešení.
Konstrukční řešení bazénu vychází z účelu používání a z vašich ekonomických a prostorových možností.  Než se pro některý typ bazénu rozhodnete, dobře vše zvažte. Bazén se totiž stane nedílnou součástí domu a pozemku.

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Bazény:

Péče o vodu v bazénu

Zastřešení bazénu a vířivky

Okolí bazénu

Hračky do vody

________________________________________________________________________
Pořízení bazénu už v zimě je zárukou včasného zajištění všeho potřebného. Instalace do země je časově náročnější na přípravu, protože jsou nutné výkopové práce. Je dobré se před pracemi poradit s příslušným stavebním úřadem, který vám sdělí vše, co je potřeba vědět.

 

 

Komfort zvýší doplňková zařízení
A v neposlední řadě nejde jen o nákup samotného bazénu a jeho instalaci, kterou budete chtít do prvních teplých dnů zvládnout, ale musíte se také seznámit s konkrétní údržbou. Zvažte také vybavení bazénu nejrůznějšími doplňky, které je možné dokoupit. Hodit se vám mohou schůdky, protiproud, podvodní osvětlení a další bazénové příslušenství, které se, pokud si nějaké vyberete, vyplatí zahrnout už do plánů na výstavbu, aby mohly být v případě nutnosti zabudovány přímo do konstrukce bazénu nebo než se bazén naplní vodou. Dále je dobré myslet i na bezpečnost a tepelné ztráty. Největší tepelné ztráty jsou přes bazénovou hladinu. Tyto tepelné ztráty rapidně sníží použití bazénového zastřešení.

 

 

Péče o bazén a čistou vodu
Je potřeba myslet i na následnou péči o bazén a čistotu vody. Můžete to řešit bezchlórovou úpravou vody za pomoci solničky, která pracuje na principu elektrolýzy. Solnička Hidrolife od Albixonu se snadno instaluje do nových i do již postavených bazénů. Pouze se musí dávat pozor na to, aby žebříky, tepelné výměníky, elektrické ohřevy a další příslušenství byly určené pro provoz ve slané vodě.
Albixon prodává také wifi modul, kterým lze solničku doplnit a ovládat ji tak na dálku přes internet pomocí webové či mobilní aplikace. Užitečná je také sonda Redox, která sleduje míru znečištění bazénu a zcela automaticky dávkuje dezinfekci.
Další z možností, jak mít v bazénu čistou vodu bez chlóru, je UV lampa. Ta ale nenahradí chemickou dezinfekci úplně. UV lampa totiž působí pouze na ty nechtěné látky, které společně s vodou protékají skrz účinné prostředí světelného záření v těle zařízení. Z tohoto důvodu je potřeba ale doplňovat do bazénu další dezinfekci, která působí na celý obsah vody, ale již v mnohem menším množství. UV lampa je velice ohleduplná a šetrná k životnímu prostředí. Během úpravy vody totiž nevznikají žádné škodlivé látky.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ALBIXON

Zima je ideální dobou pro výběr bazénu