Správné místo pro pokojovky

Nejčastěji se s nimi setkáváme na okenním parapetu nebo na komodě či poličce, ty mohutnější pak stojí na podlaze. Jde to i jinak, přitom pokojové rostliny nebudou vyžadovat více péče.

Rostliny potřebují světlo, teplo, zálivku a živiny. Přidáváme ještě další faktor – dekorativní působení. Docílíme ho promyšleným uspořádáním. Velké rostliny se efektně uplatní jako solitéry, malé dáme do hloučku, pokojovky různých výšek uplatníme do zelených stěn, které mohou sloužit k rozdělení místnosti. Ty s převislými listy vyniknou při zavěšení nádoby. Výborně tak využijeme třetí dimenzi. Dlouhé výhony se uplatní i jako „zelená záclona“.

Pokojové skleníčky poskytnou vhodné stanovištní podmínky exotickým druhům, které mají rády teplo a vlhko. Další osázené květináče rozmístíme na květinových stolcích s různou výškou polic, nízké stoličky jsou vhodné pro větší rostliny, které nejsou natolik vysoké, aby mohly stát na podlaze.


Málo vzrůstné rostlinky zasaďte do rozměrnějších skleněných nádob. Nezapomeňte si pohrát s vrstvením pěstebních substrátů

 

 

Pokojový skleník je určen na pěstování teplomilných druhů

 

 

Závěsný květináč se bude hodit zejména na bylinky do kuchyně (IKEA)

 

 

Je to tak trochu polička a trochu obrázek. V každém případě je na co se dívat!

 

 

Do vázičky s vodou vložíte cibulku a pak už jen čekáte, kdy se to zazelená (Bella Rose)

 

 

Netradiční nádobou je závěsné umyvadlo. V něm bude hezká kytice řezaných květů, ale i popínavá zeleň v květináči (Bella Rose)

 

 

Zdá se vám, že vaše pokojovka potřebuje květinový stolek? Možná bude stačit květináč s podstavcem (IKEA)

 

Připravila: Martina Lžičařová
Foto: Archiv firem a Shutterstock

Správné místo pro pokojovky