Práce s kovem
S kovem v nejrůznějších formách můžete pracovat jen tak mimochodem třeba při pokládce střešní krytiny nebo při montáži okapů, ale můžete ho s patřičným nářadím a vybavením úspěšně používat i tam, kde nahradí některé méně pevné a trvanlivé materiály.
-
Práce s kovářskou výhní
Kovařina je vážené a staré řemeslo, ale i hezký tvůrčí koníček. Vybudovat si domácí kovářskou dílnu není až tak náročné. A chcete-li se v kovařině zdokonalovat, neobejdete se bez ní.
-
Domácí svařování
Předpokladem úspěšného svařování v podmínkách domácí dílny je dobře vybraná svářečka, stroj, správně použitý svařovací materiál a získání určitého stupně zručnosti. Pojďme se podívat, jaké vybavení je dostupné a co byste si měli pořídit.
-
Naučte se nýtovat
Spojování materiálů pomocí nýtů je rychlé, jednoduché a pevné. S nýty a nýtovacími kleštěmi můžete vytvářet poměrně pevné a stabilní spoje s minimálními náklady a bez složitého nářadí.
-
Spojování kovů lepením
Některými lepidly lze velmi pevně spojovat i kovy. V řadě případů vytvoříte dokonce ještě pevnější spoj než při svařování. K vytvoření pevného a trvanlivého spoje je však nezbytné zvolit správný typ lepidla.
-
Kartáčování kovových povrchů
Pro kartáčování nejrůznějších materiálů lze využít ruční kartáče i kartáče jako nástavce a příslušenství k elektrickému nářadí. Kartáče slouží k čištění i úpravě povrchů kovů, ale i dřeva a zdiva.
-
Jak předejít rezavění a jak se zbavit koroze
Odstraňování následků koroze není zrovna jednoduchá práce. Předvedeme vám několik nástrojů, které vám tuto únavnou práci výrazně zjednoduší, a poradíme, jak další oxidaci kovů předcházet.
-
Stříhání a tvarování plechů
Na různé způsoby dělení a tvarování plechového materiálu doma v dílně je dobré mít k dispozici alespoň několik základních nástrojů. Upravit plechy na potřebné rozměry a tvary pak bude velmi jednoduché.
-
Rozbrušování, řezání a odtavování
Rozdělit kus kovu na dvě části lze mnoha způsoby. Řezání je pouze jednou z několika možností. Použít lze jednoduché nářadí, ale i speciální profesionální stroje.
-
Pásové pilníky na broušení a leštění svarů
Pásový pilník je v podstatě pásová bruska s velmi úzkým brusným pásem, který se pohybuje na ramínku. Díky tomu můžete brousit i na špatně přístupných místech. Broušení a leštění svarů patří mezi typické práce, pro…
-
Přehled kovových polotovarů
Pro práci s kovem na stavbě či v dílně jsou nezbytné různé ocelové polotovary, které lze v různých tvarech a rozměrech nakupovat v obchodech s hutními materiály. V současné době můžete tyto materiály bez problémů nakoupit i ve specializovaných eshopech.

-
Oblíbený ratan
Do stojanu Orga Nature áčkového tvaru se třemi policemi se vejdou jak časopisy, tak kosmetika, může se použít na květiny nebo i v kuchyni na různé dózičky a dochucovadla. 8 819 Kč. bellarose.cz
-
Jezevčí zimování
Kategorie: Volný čas | Autor: Jan Rys Málokdo toho o této neškodné noční kunovité šelmě ví trochu víc. To, co se traduje – že je to samotářský kmotr, mrzout a nerudný tvor, totiž vůbec neodpovídá…
-
Možnosti kamene
Nepoddajný, trvanlivý, na sto procent přírodní materiál s mnoha možnostmi využití. O čem je řeč? O kameni. Přírodní kámen je nesrovnatelný s jakýmkoli jiným uměle vyrobeným stavebním či dekoračním materiálem. Některé výrobky z pálené hlíny nebo betonu samozřejmě…
-
Byliny pro lékárnu i kuchyni
Kategorie: Volný čas | Autor: fit KOPŘIVA dvoudomá (Urtica dioica) Prhlava, prhlice či pokřiva … tak se také nazývá bylina, často považovaná jen za nepříjemný plevel. Má ovšem všestranné použití. Dříve bývala nošena i jako…
-
Venkovní nátěry dřeva
Nátěry dřeva v exteriéru slouží zejména k tomu, aby chránily dřevo před ničivým působením povětrnostních podmínek. Bez ochrany povrchu před deštěm, ale i před sluncem, dřevo rychleji podléhá zkáze.
-
K čemu je dobrý kompostér
Kategorie: Zahradní inspirace – zahrada od jara do podzimu | Autor: Jiří Savinec a Karel Štech Ve většině evropských zemích řeší likvidaci kuchyňského i zahradního odpadu již několik desítek let pomocí kompostérů. Touto cestou lze…