U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.
Přípravy v plném proudu
Kategorie: Editorial | Autor: Martina Lžičařová
Při pohledu z okna na zasněženou Prahu si říkám: „To je dobře, že letos budeme slavit Velikonoce až v půlce dubna.“ Snad do té doby stihne přijít aspoň kousek jara.
I když mám bílou zimu ráda, netěší mě představa, že koledníci, aby dostali kraslici a hlt kořalky na zahřátí, se budou k našim dveřím brodit závějemi. Velikonoce mají být aspoň trochu zelené – s vyrašeným osením v květináči, březovými větvemi v zinkové nádobě u vstupních dveří, a když nestihnou vykouknout bylinky, tak s hrstí řeřichy.
Při listování knížkou Malá encyklopedie Velikonoc Valburgy Vavřinové, jejíž recenzi najdete na straně 65, jsem si uvědomila, jak důležité je dodržování svátků v rodině. Nemyslím jen Velikonoce a Vánoce, ale i oslavy narozenin nebo svátku dětí či maminek. Poctivou přípravou a aspoň symbolickým dodržováním některého ze zvyků dáváme najevo, že si vážíme jak odkazu předků, tak svých blízkých. V případě Velikonoc i sousedů, kteří po zimě „vylezou“ ze svých chalup a přijdou na pomlázku. Nad talířem něčeho dobrého pak diskutujeme o novinkách a plánech, chlapi se domluví, kdo komu půjčí vozík za auto, míchačku nebo řetězovou pilu. Život se zvolna rozproudí a návštěvy víkendových obydlí přestávají být závislé na intenzitě slunečních paprsků. Práce na zahradě teď už opravdu nepočká! Také se vám po ní stýská?
Na stránkách čtvrtého čísla Chataře & chalupáře je jaro v plném proudu. Pod dohledem odborníka jsme se pustili do oprav šambrán kolem oken, zamysleli jsme se, zda přece jen nepořídit bazén, dokončili jsme jarní řez dřevin a s plnou parádou se přichystali na již zmiňované Velikonoce.
Pro případ, že by se sluníčko přece jen ještě chvilku zdrželo, si s námi můžete upravit koupelnu nebo nastudovat nový silniční zákon. Při cestách na chatu či chalupu se jeho znalost bude hodit! Brzské jaro přeje