U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.
Pochutnejte si se
Kategorie: Volný čas | Autor:
Zdeňkem Hajným, malířem
Kdo zná jeho obrazy, anebo si ony vesmírné vize připomíná alespoň na listech kalendářů, které Zdeněk připravil i pro rok s datem 2004, ví, že mají tajemné, povznášející kouzlo. Ne náhodou je připomínáme v čase blížících se Vánoc. Mnozí si v těchto dnech možná zajedete do hlavního města nakoupit svým blízkým dárky. Pokud najdete chvíli, zve vás malíř do galerie Cesty ke světlu. Najdete ji v Zakouřilově ulici 955 na Chodově (metro C – stanice Chodov). Dveře jsou pro vás v zimě otevřené od 14 do 18 hodin ve středu až neděli. Ať už projdete sály, v nichž obrazy ožívají v měnícím se světle, anebo usednete v Křišťálové čajovně v prvním patře, kde se promítají v neuvěřitelné symbióze Zdeňkovy obrazy a snímky vesmírných těles, jak je pořídil Hubleův teleskop, budete odcházet s pocitem, že jste byli krásně obdarováni. Navíc vám malíř se svou přítelkyní Emou připravili svou oblíbenou tvarohovou bábovku. Přiznávají: “Čím méně sladkého můžeme, tím více si ho přejeme. Tato bábovka u nás nevydrží ani den, všichni chodíme uždibovat, dokud je. A protože trochu hlídáme kila, tudíž i cukr, používám s velkým úspěchem DIACHROM zakoupený v lékárně.
Tvarohová bábovka
25 dkg polohrubé mouky (z toho může být i 1/3 mouky špaldové), 15 dkg DIACHROMU (nebo 25 dkg cukru krupice), 25 dkg polotučného tvarohu, 25 dkg másla, 5 žloutků, z 5 bílků sníh, 1 prášek do pečiva, vlašské oříšky, slunečnice, sezam
Diachrom nebo cukr utřeme s máslem a žloutky, pak postupně vmícháme tvaroh a mouku s práškem do pečiva. Nakonec přidáme sníh, oříšky a semínka. Pečeme v máslem či Florou vymazané a strouhankou vysypané formě v předehřáté troubě nastavené na 150 °C asi tři čtvrtě hodiny.