Krytina jako stavebnice

Od loňského podzimu je na trhu krytina, kterou si v některých případech může položit šikovný kutil sám. Jde o stavebnicový typ Lindab Click, vzhledově velmi podobný klasické krytině z falcovaného plechu. Díky systému zámkového spojování se jednotlivé lamely do sebe jednoduše zaklapnou, při čemž nedochází k jejich zvlnění nebo poškození.

Díky jednoduchému zacvaknutí nedochází ke zvlnění nebo poškození lamel krytiny

Přestože je drážka jednoduchá, poskytuje těsnost dostatečnou pro kladení na sklony již od 7 stupňů. Po zacvaknutí je v drážce dutina, která přerušuje vzlínavost vody. Nehrozí tak zatečení ani v jarních obdobích, kdy na střeše taje sníh. Lamely, široké 50 cm, se vyrábějí přesně na míru konkrétní střechy – až do délky 8 metrů. U delších střech je možné bezpečné je napojovat.

 

Vhodná pro více sněhu

Záruka na krytinu je poskytována v délce 30 let

Plechová krytina se stojatými drážkami patří k nejodolnějším. Povrchová vrstva z HB Polyesteru, díky níž je Lindab Click bezúdržbová, zaručuje životnost minimálně 40 let bez nutnosti natírání. Vybírat lze ze šesti klasických barev – červené, černé, stříbrné, šedé a metalické antracitové.
Krytina patří mezi lehké typy (5 kg/m2) a je mimořádně vhodná na rekonstruované starší objekty nebo pro horské oblasti s vyšší nadílkou sněhu. Je neodmyslitelně spojována s českými horami, kde má dlouhodobou tradici. Pokládka je technicky i časově nenáročná.
Před montáží si rozpočítáte šíři střechy podle šířky lamel a připravíte si první a poslední pás ve stejné šířce. Estetický dojem ze střechy bude lepší, protože krajové pásy budou stejně široké. V případě prostupů střechou je vhodné připravit si rozložení pasů tak, aby prostupy neprocházely drážkami.

Více informací na www.lindabstrechy.cz a www.lindab.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: LINDAB
 

 

 

 

 

 

 


Krytina jako stavebnice