Trampolína na zahradu – zdravá zábava pro děti i dospělé

Rubrika: Market

Trampolína je sen snad každého dítěte. Sen, jehož splnění udělá radost nejen vašemu potomkovi, ale také vám. K tomu má velmi pozitivní účinky nejen na kardiovaskulární zdraví. Jaké všechny účinky má pravidelné hopsání a proč byste se mu měli s dětmi věnovat, pokud máte příležitost?

Zdravotní účinky hopsání na trampolíně

Trampolína je zábava. Hopsání je přirozené nejen pro děti, ale i pro nás „dospěláky“ i když na to rádi zapomínáme. Takové hopsání, třeba i na procházce, však zvedne náladu každému. Není nad návrat do dětských let. Jenže kromě toho má takové hopsání, zvlášť na trampolíně, velmi velké benefity i pro naše fyzické zdraví. Jaké jsou ty nejdůležitější?

Zábavné posilování středu těla i snadná cesta k „pekáči buchet“

Chcete břicho plné cihliček, dokonalou rovnováhu za všech okolností a k tomu ještě zdravé klouby? Odpověď na všechny vaše tužby je jednoduchá.

Trampolína!

Skákání na trampolíně posiluje téměř všechny svalové skupiny lidského těla a vzhledem k tomu, že většinu síly dopadu pohltí právě ona, je velmi zdravá i pro naše klouby.

Pevné pánevní dno? S trampolínou hračka

Když píšeme, že trampolína posiluje téměř všechny svalové skupiny, myslíme tím i svaly pánevního dna. To ocení zvláště ženy po porodu či starší lidé, kteří už mají trochu problémy s udržením (nejen) moči. Pevné svaly pánevního dna jsou jedním ze základních stavebních kamenů lidské spokojenosti, protože mají vliv i na spokojenost v intimní oblasti…

Kardio nemusí být otrava aneb posilujte i své srdce

Skákání na trampolíně je skvělé pro srdce, zlepší krevní oběh i zdraví lymfatického systému – takže je skvělým pomocníkem v boji proti celulitidě. Trampolína je dokonce lepší než běh. Deset minut hopsání na vaší zahradě se vyrovná celým 33 minutám běhu. No, a to už se vyplatí, ne?

Jak si vybrat tu pravou?

Kromě zmíněných benefitů bychom mohli napočítat ještě klidně desítky dalších. Ale pro představu už to snad stačí. Otázkou však je, jak trampolínu vybrat a správně ji umístit?

Trampolína musí být usazená na zcela rovném povrchu, ideálně na trávníku – beton jí moc nesvědčí. Samozřejmě byste měli mít všude kolem trampolíny dostatek místa (hlavně nad ní).

Výběr trampolíny pak závisí na prostoru, který na trampolínu máte i na vaší váze. Většina trampolín má nosnost kolem 150 kilogramů. Vhodné je také vybírat takovou, která má kolem sebe ochranou síť, aby při dovádění s dětmi nehrozily zbytečné úrazy.

Trampolínu byste také měli kupovat pouze od ověřených výrobců, doporučit můžeme například tradiční českou společnost Marimex.

Komerční prezentace

Trampolína na zahradu – zdravá zábava pro děti i dospělé